Projeler

Güzel Sanatlar Parkı Dans Atölyesi
Dansın büyülü dünyasına ilk adımlar!

İstinyePark Dans Atolyesi’nde cocuklar Tan Sağtürk Akademi eğitmenleri eşliğinde klasik bale ve street dance tarzlarıyla tanışıp, bu dansların temel figürlerini deneyimlerken kendilerini gerçek bir dans stüdyosunda hissedecekler.

Güzel Sanatlar Parkı Dans Atölyesi, çocuklarımıza daha hareketli ve aktif bir yaşam alışkanlığı edinecekleri, kendilerini özgüvenli ve mutlu hissedecekleri bir dünyanın kapılarını aralayacak.

Güzel Sanatlar Parkı

Güzel Sanatlar Parkı, İstinyePark’a gelen çocukların alışveriş merkezinde geçirdikleri zamana sanat katmak amacıyla yaratıldı. Güzel Sanatlar Parkı, atölyelere düzenli katılan çocuklara, farklı akım ve dönemlerden seçilen büyük sanatçıların rehberliğinde sanat tarihinde eğlenceli bir yolculuk sunuyor.

ArtBox sanat danışmanları ve uzman pedagoglar tarafından hazırlanan atölye programı, her ayın iki hafta sonu 12.00-19.00 saatleri arasında eğitmenler eşliğinde ücretsiz olarak gerçekleşiyor. İstinyePark Güzel Sanatlar Parkı’nda, 2015 yılı Ocak ayından bugüne gerçekleştirdiğimiz 90 atölyede yaklaşık 21.330 çocukla buluştuk.

2015 ATÖLYELERİ

Sanat tarihine damgasını vuran büyük sanatçılar ve akımlar konsepti ile tasarlandı.

2016 ATÖLYELERİ

Sanat tarihinde konularına göre resim turleri: Portre, Manzara, Natürmort konsepti ile tasarlandı.

Kanyon

Kanyon’da Her Yön Sanat projesi, ArtBox ve Mixer sanatsal yönlendirmesi ile genç sanatçıların ürettikleri çağdaş işlerden oluşan dinamik bir seçki olarak tasarlandı. Bu seçkide yer alan eserlerin ortak özelliği, içinde bulunduğumuz modern ve hareketli çağda bize bir duraklama ve sorgulama noktası sağlıyor olmaları.

Kanyon sokaklarında beklenmedik anlarda çağdaş sanat ile temas noktaları yaratan projenin sanatçıları; Epitome, Ahmet Aydın Atmaca, Eda Emirdağ, Ozan Türkkan, Candaş Şişman, Jesse Gagliardi, Julie Nymann, Joe Hamilton ve Sinem Serap Duran.

Kanyon’da Her Yön Sanat, bu genç sanatçıların yeni medya sanatı, yerleştirme ve video sanatı gibi çeşitli alanlarda, izleyicinin katılımına açık, dijital, kinetik ve durağan sanat eserlerinden oluşturuldu.

İstinyePark Geri Dönüşüm Ormanı

Çocuklar, İstinyePark’tan toplanan kağıt ve karton gibi malzemeleri yapraklar, hayvanlar ve kuş evlerine dönüştürerek bir orman yarattılar. Proje, Dünya Çevre Günü kapsamında, çocukları geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmek ve tüketime yaratıcı bir gözle bakmalarını sağlamak amacıyla tasarlandı.

7-8 Haziran 2014 tarihlerinde eğitmenler eşliğinde gerçekleşen İstinyePark Geri Dönüşüm Ormanı etkinliğine yaklaşık 500 çocuk katıldı.


Pin It on Pinterest

Share This